Аналіз крові

Найпоширенішими методами в діагностиці є клінічний і біохімічний аналіз крові. Щоб результати діагностики були точними, власник тварини має дотримуватися таких правил: 1. Кров здається натщесерце. Краще перед забором крові не годувати тварину мінімум 8 годин. При здачі клінічного аналізу крові, час голодування можна скоротити до 3 годин. 2. Вільний доступ до води (особливо в спекотну погоду). Навіть помірне зневоднення може вплинути на результати аналізу. 3) Активні фізичні навантаження виключені. Не перестарайтеся з рухливими іграми напередодні здачі аналізів. Тварина має почуватися бадьорою, але не втомленою. Якщо ваша тварина отримує будь-які лікарські препарати, про це потрібно обов'язково попередити лікаря. У більшості випадків кров для аналізу можна взяти до приймання ліків. Коли вихованцеві потрібно здати аналіз на гормональні дослідження, кров відбирають не раніше, ніж через 4 години після останнього приймання їжі. Такі гормони як естрадіол і прогестерон досліджують строго в рекомендований лікарем день циклу. Гормони щитовидної залози здаються незалежно від дня циклу. Перед здачею крові на кортизол необхідно, щоб тварина перебувала в спокійному стані, взяття крові в стані сильного стресу марне.

Аналіз сечі та калу

Важливими для встановлення точного діагнозу є аналізи сечі та калу. Достовірність їх залежить від правильного забору. Для аналізу сечі найкраще підходить ранкова порція. У котів її збирають у чистий і обмитий лоток. У собак - у будь-яку чисту ємність на ранковій прогулянці. Досить зібрати близько 5 мл сечі для аналізу. Далі зібрану сечу потрібно перелити в стерильний пластиковий контейнер, який можна придбати в аптеці, і доставити її в лабораторію протягом 2-х годин. Більш тривале зберігання призводить до зміни її фізико-хімічних властивостей, розмноження бактерій і руйнування елементів осаду. Перед взяттям аналізу калу в кішки необхідно звільнити лоток від наповнювача, адже він може перешкодити проведенню аналізу. У собак постарайтеся збирати кал без сміття. У лабораторію кал доставляється не пізніше, ніж через 6 годин (зберігати в холодильнику).
Усі вищеописані правила є стандартними, але часом у вет.лікаря виникає необхідність їх змінити, тому рекомендуємо перед здачею будь-якого аналізу уточнити всі аспекти у вашого вет.лікаря. Здоров'я Вашим улюбленцям!

Наші соцмережі

Галерея

Клініка SannaVet №1

м. Харків, вул. Академика Павлова, 140
+38(095)290 91 42
+38(096)898 11 42
Режим роботи тимчасово не працює
oksannavet@gmail.com

Клініка SannaVet №2

м. Харків, вул. Полтавский Шлях, 123
+38(050)300 46 47
+38(096)595 66 45
Режим роботи від 8-00 до 19-00
oksannavet@gmail.com